Výhody EVO oproti všem druhům topení

10 výhod akumulačního topení EVO oproti všem druhům topení

1/ Panel nemá v sobě žádné součástky, které by se opotřebovávaly (ostatní druhy vytápění jsou dělány na 100% opravy).

2/ EVO topí bez hluku, nevíří a nepřipaluje prach.  Panely jsou v hodné jak pro alergiky, tak i pro malé děti. Nehrozí popálení tělesem na povrchu se nahřívají na teplotu 75°C, uvnitř panelu až na 140°C. Oproti teplovodnímu topení (kotli) je teplota o 60°C vyšší a to vše beze ztrát ve vedení.

3/EVO pojistka proti přehřátí panelu- Panely mají patent AESA- Certifikace 100% bezpečnosti (nevyhoříte jako u přímotopu). Topení je dále certifikováno EZU dle ČSN EN.

4/ Z hodiny odebírají panely EVO 8 až 12 minut  následně akumulují cca  jednu hodinu. Ostatní zdroje tepla odebírají elektřinu a plyn prakticky pořád.

5/ EVO panely s akumulací vykazují úspory v celoročních nákladech o 30 až 40% nižší než kotel, přímotop, infrapanel a ostatní druhy vytápění. Oproti tepelnému čerpadlu je spotřeba vyšší u EVA o 15%. Výhodou je nižší pořizovací cena oproti kotli i čerpadlu, nehrozí zde žádné nákladné opravy a revize. Se spojením se solárními panely a akumulační baterií je výhoda v nulových nákladech ve spotřebě za vytápění  i celého domu. EVO doporučuje investovat právě do těchto zařízení než třeba do komína a krbu.

6/ Vytápění je komfortní rychlé, spolehlivé, využívá energii efektivně a beze ztrát. Termostaty jsou řešeny v každé místnosti zvlášť a to zaručuje další velké úspory.

7/ EVO neztrácí na výkonu, zkouška po 15 letech provozu proběhla v Německu v roce 2007 a záruka se zvedla z 15 let na 30 let (jiné zdroje záruka max. 10let). Ostatní zdroje tepla ztrácí na výkonu už od začátku provozu.

8/ Vytápění EVO je šetrné k životnímu prostředí. Vyvážené klima v místnosti s cirkulací vzduchu se sálavým efektem panelu zaručí rozdíl teplot mezi podlahou a stropem 1°C.  Tudíž nehrozí zima od nohou a není potřeba vytápět místnosti na vysoké teploty 23-25°C. U ostatních zdrojů tepla je rozdíl teplot mezi podlahou a stropem 4 až 6°C.

9/ EVO panely jsou bezúdržbové. Šamot (EVOLIT) je v panelu po celou dobu nevyužívám na maximální možnou teplotu jako je třeba v pecích, kde je šamot ohříván až na 1800°C.

10/ Panely EVO jsou po celou dobu bezúdržbové a vyráběné v přísné kontrole kvality DEKRA ISO 9001:2008. Všechny výrobky jsou kontrolovány společnostmi TUV a VDE. Životnost panelů EVO je podle majitele p. Schmidt tři až čtyři generace.

 


 


 


Kolik
ušetříme?