Časté otázky

Z jakého materiálu je vyráběno akumulační topení EVO? Uvnitř topení je akumulační jádro EVOLIT, jedná se o čistý přírodní produkt z šamotu a mastku je patentován v Německu. Jedná se o úsporné elektrické topení, nicméně EVOLIT se vyznačuje velkou akumulační schopností a rychlou připraveností k vytápění. Ohřívací spirály z nerezové oceli jsou lisovány velmi vysokým tlakem na nepřekonatelný izolační a akumulační prvek EVOLIT. Topení EVO se vyrábí v nejvyšší kvalitě.


Jak funguje topení EVO v provozu? Po nastavení požadované teploty na termostatu, topení odebírá elektrický proud 8 až 12 minut a následně akumuluje cca 1 hodinu. Akumulační desky EVOLIT se v uvnitř topení nahřívají na 110°C a venkovní teplota panelu je obvykle mezi 55-75°C. Při těchto teplotách nehrozí žádné popálení a je zajištěn účinný odvod tepla a úsporný provoz.

Jaký zdroj elektřiny je potřeba? Topení se zabudovaným termostatem lze zasunout do jakékoliv zásuvky 230V nebo je připojit do elektrického blokovaného okruhu D45d a D57d.


Lze využít levnější tarif na topení i pro domácnost? Vytápění vykazuje vysoké úspory v přímotopné sazbě D45d a v nové sazbě D57d. Náklady na provoz vytápění budete mít velmi nízké a ušetříte poloviční náklady na provoz domácnosti. V sazbě D45d v nízkým tarifu podobu 20hod/1kWh je za 2,35,- Kč a ve vysokém tarifu po dobu 4hod/1kWh je 2,85,- Kč. V sazbě D57d v nízkém tarifu je 1kWh za 2,43,- Kč a vysokém 1kWh za 2,51,- Kč (ČEZ).

Jak získat sazbu D57d? Při změně tarifu je potřeba podat žádost u Vašeho dodavatele elektřiny. Odpověď trvá předběžně 14 dní. Následně je potřeba formulář podepsat a odnést k dodavateli (ČEZ, Innogy atd.). V dalším kroku je potřeba připravit takzvaný blokovaný okruh pro elektrické topení a zažádat o revizi certifikovaného elektrikáře. Po těchto úpravách znovu oznámit dodavateli elektřiny, že je vše připraveno. Poté s Vámi bude domluven termín a přidělen HDO přijímač pro topení. I bojler pro ohřev vody doporučujeme zapojit do tohoto HDO příjímače.


Jaké je spotřeba EVO oproti klasickým akumulačním kamnům, výhody? Úsporné topení EVO má o 50% menší celoroční náklady na provoz. Zkouška spotřeby byla provedena Armádou České republiky ve Slavkově. Levnější sazba pro domácnost D45d, D57d a menší platba za jistič. Při montáži lze použít stávající elektrický okruh.


Jaká je spotřeba oproti přímotopům, výhody? EVO panely s akumulací dokazují o 30 až 40% menší celoroční spotřebu, vyzkoušeno našimi zákazníky. EVO topí bez hluku, neobsahuje tepelnou spirálu ani větrák, nevíří a nepřipaluje prach. V hodinové odstávce topení EVO® překlene teplotu se ztrátou 2°C u přímotopu to je až o 4 až 6°C. Po usazení nových těles EVO, budete dále používat sazbu D45d a nebo sazbu D57d.

Jaká je spotřeba oproti elektrickému kotli, plynovému kotli a výhody? EVO má o 30 až 40% menší celoroční spotřebu na vytápění. Topení EVO topí beze ztrát ve vedení u od kotle ztráty až 30% ve vedení. Spotřeba menší o 30 až 40%. Výhody- nehrozí žádné havárie vody, nejsou zapotřebí žádné roční revize  a s tím spojené náklady na provoz. EVO má špičkovou regulaci, udržuje teplotu v každé místnosti jednotlivě. Výhodnější sazby pro domácnost D45d a nebo D57d.


Certifikace panelů EVO a ochrana proti požáru? Jako každý výrobek má svůj certifikát, tak i my ho máme. V případě potřeby certifikátu při kolaudaci bytu/baráku Vám ho rádi zašleme nebo ho najdete v sekci „Vše o topení/proč EVO – Certifikace a bezpečnost topení EVO“. Pouze topení EVO je vybaveno patentovanou a jedinečnou technikou AESA. Jde o 100 % ochranu proti přehřátí panelu, čili topení EVO nemůže způsobit požár. Další bezpečnostní prvky najdete v sekci „Vše o topení/proč EVO – Certifikace a bezpečnost topení EVO“

Kde je vyráběno topení EVO, od kdy? Výzkum EVO začal v roce 1974 kde bylo vyvinuto mnoho vlastních nástrojů a patentů. Vyrábí se v Mietingenu v Německu již od roku 1992 a prodává se v celé Evropské unii. V České a Slovenské republice byl zahájen prodej v roce 2000.


Jak je to se zárukou, reklamacemi? Po 15 letech provozu se v roce 2007 zvedla záruka z 15 let na 30 let. Každé topení má svoje výrobní číslo, které je evidováno u výrobce. Na tento systém topení neevidujeme doposud žádnou reklamaci.
  


 


 


Kolik
ušetříme?